23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 98.Yılı İlçemizde çeşitli etkinliklerle kutlandı. İlk olarak Kaymakamımız Kasım Fikret DAYIOĞLU, makamında Mimar Sinan İlkokulu öğrenci ve idarecilerini kabul etti.Makam koltuğunu Dilara HAMZA isimli öğrenciye bıraktı.
 
Mimar Sinan İlkokulunca 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 98.Yılı adına düzenlenen program, İlçemiz Kaymakamı Kasım Fikret DAYIOĞLU,  Hadımköy Kışla Komutan V. Hv. Svn. Bnb.Mehmet Bülent BOZER, Belediye Başkanı Ahmet Haşim BALTACI, İlçemizdeki daire amirleri, öğretmen, öğrenci ve velilerin katılımlarıyla ger çekleştirildi.
        Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşma İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet DAĞ tarafından yapıldı.
 
        Öğrencilerce şiirlerin okunması, Halk Oyunları ve gösterilerin sergilenmesiyle devam eden program, ilçemiz genelindeki okullarda resim, şiir ve kompozisyon alanlarında dereceye giren öğrencilere protokol üyelerince ödüllerinin takdimi ile sona erdi.